יום שלישי, 5 ביוני 2012

ביקורת בושם: ARMANI CODE LUNA מאת GIORGIO ARMANI
אולי ישמע הדבר מוזר, אבל את ארמאני קוד המקורי אני מחבבת. מחבבת לא במובן זה שהייתי קונה בקבוק, שכן בקבוקים רבים באמתחתי ובררנותי – יותר משיש בה להעיד על טעם יוצא דופן – היא הכרח מחמת מקום. אמנם באחרונה הגדלתי את ארון הבשמים שלי והוא עתה גדול על פי כל קנה מידה, ועדיין – עמוס הוא להתפקע. ובכל זאת, אני אומרת: מחבבת. מחבבת משום שבתוך ים של בשמי פארמים מדובר בבושם אלגנטי. מחבבת משום שעל אף שהוא מתוק הוא לא מתוק מדי, ומחבבת משום שביחס לבושם גנרי הוא היה יכול להיות גנרי בהרבה. או וולגרי בהרבה. או כל דבר אחר שהייתם מצפים מבושם גנרי להיות. אבל הוא לא שום דבר מאלה. נהפוך הוא: מדובר בבושם נעים מאוד שאני נהנית להסניף מדי פעם כשאני מזדמנת לחנויות המשווקות אותו.  ויותר מזה – יש בו משהו כמעט מיוחד, או אפילו "מסתורי" כפי שהמפרסמים אוהבים לומר עליו.  

מסיבה זו שמחתי לקבל את ארמאני קוד לונה – המהדורה (הקיצית?) לבושם המקורי. שמחתי וגם סוקרנתי. דעתי על הבושם היא יותר אמביוולנטית מאשר נחרצת לכאן או לכאן, ועל כן אחלק את הביקורת ליתרונות ולחסרונות שמצאתי בעקבות שלושה נסיונות שלי עם הבושם.

יתרונות:

-          בניגוד לפלנקרים רבים שכל קשר בינם לבין המקור מקרי לחלוטין, ארמאני קוד לונה שומר על קשר עם ארמאני קוד המקורי. אפשר בהחלט להבין שמדובר בגרסה של אותו הבושם, וניתן לזהות תווים רבים מהבושם המקורי בפלנקר הנוכחי.
-          התווים העליונים מתאפיינים בהדריות חמצמצה ונהדרת.
-          פרח התפוז מורגש היטב למן ההתחלה, וזה באמת, באמת נפלא!
-          הבקבוק המאורך, המינימליסטי עם המכסה השחור והנוזל הצלול הוא נאה למדי.
חסרונות:

-         תווי הפתיחה הרעננים מתפוגגים די מהר. להדריות ולפריחת התפוז אין זכר כעבור דקות ספורות מרגע ההתזה
-         מיד עם גוויעתם של תווי הפתיחה המוצלחים – ואולי אפילו קודם לכן – משתלטת מתיקות כוחנית על האוירה. זוהי מתיקות שמזכירה, כאמור, את ארמאני קוד האם, אבל פירותית יותר, ונילית יותר ומהבילה יותר. התחושה היא כבדה ועמוסה. 
-         הבושם מריח סינתטי יותר או, אם תרצו, "כימי". כאילו שמישהו החליט לקחת את ארמאני קוד ולשכתב אותו מחדש עם חומרים זולים יותר. כמובן שאין לי מושג מהו מחיר הרכיבים ואם אמנם קיים הבדל בעלות הייצור (למעשה, רוב הסיכויים שאין הבדל כלל), אבל "זול" זה הרי הרבה יותר מכמה כסף הושקע בפריט. ובמילים שלנו: ארמאני קוד לונה הוא רועש יותר, מעודן פחות, מתוק מדי ונעדר את אותה רכות מענגת שמאפיינת את ארמאני קוד המקורי לאחר שזה סיים להפיץ את כל תווי הפתיחה והוא התיישב בנוחות על הגוף.
עוד דברים שכדאי לדעת:
-     מדובר באו דה טואלט, אבל אל תתני לריכוז לבלבל אותך. לבושם סיאז' (שובל ריח) משמעותי גם בהתזות בודדות. אם לדייק, שפריץ אחד מפיץ ריח ברדיוס של חדר לא קטן. שני שפריצים וחצי רחוב יסובב אחרייך את הראש.  לא לביישניות. 
-    הבושם יצא אמנם באביב, אבל הייתי נזהרת איתו בקיץ. עומס של תווים מתוקים לא בהכרח עובד טוב בקיץ הישראלי, והייתי ממליצה לנסות אותו דווקא בימים קרירים יותר. 
-   העמידות של הבושם מרשימה ושעות רבות לאחר ההתזה אפשר עוד להריח אותו. 
-   מחיר: 455 ₪ ל 50 מ"ל
-   להשיג ברשתות הפארמים ברחבי הארץ.