יום שלישי, 4 באוקטובר 2011

Escentric 03 By Escentric Molecules :ביקורת בושםEscentric 03 הוא בושם שהוגרל בבלוג ריסים ורסיסים (בלוג איפור וטיפוח מקסים ומועיל שאני פוקדת בקביעות,  עם המון אינפורמציה, סווטצ'ים וביקורות אמינות של קורין, בעלת הבלוג הנאה והמטופחת, על מוצרי קוסמטיקה שונים), ולי היה הכבוד לזכות בו. זוהי הפעם הראשונה שהשתתפתי בהגרלת בשמים בארץ, והסיבה שנרשמתי להגרלה היא שהבושם המוגרל היה בושם נישה של חברה מסקרנת שאת בשמיה אני לא כל כך מכירה - Escentric Molecules (יצא לי לרחרח פעם בחטף את Molecule 01, אבל לא יותר מזה).
אני לא מעריצה עיוורת של נישה ואין לי אהדה אוטומטית לכל מה שהוא לא מיינסטרים, ועם זאת, הבושם הזה הגיע אלי בתקופה שבה כל כך הרבה בשמי מיינסטרים בינוניים ומטה נשלחו אלי ממשרדי יח"צ שונים, והוא נסך בי תקווה מחודשת, והכרה בכך שבכל זאת, אם מחפשים, אפשר פה ושם למצוא בשמים "אחרים" שלא מריחים כמו בשמי הפארם התעשייתיים וחסרי ההשראה שמקיפים אותנו מכל עבר בארצנו הקטנטונת.

ולענייננו: אסנטריק 03 הוא בושם עצי ארומטי עם המון תווים שאני אוהבת. הוא נפתח בהדריות מתפרצת חריפה ועוקצנית של ליים וג'ינג'ר, שהם רק הכנה לוטיבר שמגיע מיד אחר כך, כשהוא מלווה במה שהייתי מכנה "ירוקת" - ענן חריף וארומטי לעילא, מדיציני משהו, של עשביות שהיא ברגע הראשון כבדה, מרירה ולא מתפשרת. עד כדי כך לא מתפשרת, שלרגעים אפילו בשבילי זה יותר מדי, והייתי מייחלת לקצת יותר וטיבר וקצת פחות ירוק מריר. למרות הרושם שעשוי להיווצר, אסנטריק 03 הוא לא מהבשמים הנישתיים המוזרים, והוא די ידידותי לאף אחרי הכל. זהו בושם בעל נוכחות אינטימית, קרובה לגוף ולחלוטין לא משתלטת.

אחד הדברים שאני אוהבת בבושם הוא שאין בו תחושה של ערבוב טוב מדי, ואני יכולה להבחין כמעט בכל התווים. אלה אינם מופיעים בו זמנית, אלא בשלשות, בזוגות, ולפרקים ביחידים, כאשר תו שעד כה לא היה מובחן פתאום זוקף את ראשו ומגיח לרגע, ואז שוב נעלם רק כדי להגיח שוב מאוחר יותר. למרות האמור, לא הייתי מגדירה את הבושם כמתפתח מאוד, משום שלאחר זמן מסוים מרגע ההתזה, התווים מתאזנים (גם אם לא נבלעים אחד בשני), והתחושה הריחנית נותרת פחות או יותר קבועה.

עור, וטיבר ותווים עציים שקיימים באסנטריק 03 מטים את נטיותיו המגדריות של הבושם לכיוונים שהייתי מגדירה כיותר גבריים במובן המקובל, מאשר נשיים, אם אנחנו מקבלים את הסטריאוטיפ שבשמים גבריים הם יותר חריפים ומרירים ובשמים נשיים הם יותר מתקתקים ופרחוניים (ואנחנו לא! למען הסר ספק, בלוג זה כופר באמונה הרווחת שלבשמים יש גניטליה). זה כמובן בסדר גמור מבחינתי, כי בשמי גברים מהווים אחוז נכבד ולא מבוטל במלתחת הבשמים שלי. החברה עצמה, כמקובל בקרב מותגי נישה בשנים האחרונות, איננה מייעדת את הבושם במוצהר לקהל גברי או נשי (מה שהופך את הבושם ל"יוניסקס" אם מתעקשים להכניס אותו למשבצת), אבל נראה לי שלגברים יהיה קל יותר להתחבר אליו, ולנשים החובבות בשמים "יפים" ונשיים - יהיה קשה יותר.  לעומת זאת, לחובבות האתגרים ולאלה שנהנות להתבשם בבשמי גברים מדי פעם  אמליץ בחום להתנסות באסנטריק 03.

אסנטריק 03 הגיע אלי בתקופת קיץ מהבילה, ואף על פי שמאוד נהניתי לההתבשם בו בתקופה זו נראה לי שהסתיו הוא העונה המושלמת בשביל הבושם הירוק הזה. משהו במרירות, בעומק, בעציות, ועם זאת בקלילות, פשוט צועק סתיו. אני מחבבת את הבושם אבל לא מאוהבת בו. אם היו שואלים אותי, הייתי מעדיפה אותו בשינוי קומפוזיציה קל - עם אותם תווים אך בשינוי מינונים קל: יותר וטיבר, עצים ותה, וקצת פחות תווים לימוניים כמו ליים וג'ינג'ר (שאלה האחרונים יהיו רק בני לוויה מנומסים בלי להיות המוקד).
זה בהחלט לא הבושם שהייתי לוקחת לאי בודד, כמאמר הקלישאה, לו הייתי יכולה לבחור בבושם אחד בלבד, אבל אני יכולה להעיד על כך שנהניתי ממנו בכל פעם שהתבשמתי בו, ואני בהחלט גאה להיות הבעלים שלו.

עמידות: ממוצעת עד גבוהה. חמש שעות ויותר.
מתאים לנסיבות: קזו'אליות ויומיומיות אבל גם רשמיות ועסקיות.
סיאז': קטן/בינוני
תמחור: סביר הן יחסית לנישה והן יחסית למיינסטרים, אולם אם לוקחים בחשבון שעל בשמי מיינסטרים יש מבצעים רבים, מחירו של אסנטריק 03 הוא מעט יקר מהממוצע.
התווים הרשמיים: וטיבריל אצטט, ליים, ג'ינג'ר, פלפל ירוק, שורש איריס, יסמין, תה, אמבר, סנדלווד, אלון, עור ומאסק.


Escentric 03 נמכר בכלפרפיום ב - 519 ש"ח ל 100 מ"ל.